Екологи дослідять Куяльницький лиман до кінця року та створять план по наповненню його прісними водами

27 листопада 2019, 16:46
Екологи дослідять Куяльницький лиман до кінця року та створять план по наповненню його прісними водами

Програма реалізації по збереженню і відновлення водних ресурсів у басейні Куяльницького лиману на 2019-2023 роки буде проводитися упродовж року.

Екологами будуть розроблені плани проєктно-кошторисної документації щодо відновлення і підтримання сприятливої гідрологічної річки Великого Куяльнику. Про це повідомив виконуючий обов'язки директора Департаменту екології та природних ресурсів – Олексій Повар.

"В результаті використання гідротехнічної споруди, побудованої в рамках програми 2014 року, встановлено, що наразі, існує тенденція до відносної стабілізації площі водного дзеркала до відповідних відміток, але моніторингові дослідження вказують на те, що разом із морською водою, до лиману надходять тони солей, які акумулюються у водоймі, що негативно впливає на стан водного об’єкту.
Вирішення даного питання потребує саме в надходженні прісної води.
За думкою вчених, кількість необхідної прісної води становить 10–15 мільйонів кубів на рік. Фінансування зазначених заходів загалом здійснюватиметься із державного, місцевого бюджетів та коштів небюджетних джерел.
Заходи будуть направленні на розчистку русла лиману.
Після яких, ми матимемо обґрунтування того, який саме об’єм води має надходити до об’єкту", – зазначив Олексій Повар.

На 2019 рік планується проведення таких заходів, як обстеження, паспортизація гідротехнічних споруд, аналіз водокористування, фільтрація джерел забруднення у басейні Куяльницького лиману, ліквідація сміттєзвалищ, кар’єрів та піску.

Виконавцями будуть департамент екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради та наукові дослідницькі установи.

Мета програми – природоохоронний ефект та пошук альтернативних способів надходження прісної води до Куяльницького та Хаджибейського лиманів, для подолання екологічних проблем використовуватиметься досвід європейських країн.