До Єдиного диспетчерського центру швидкої допомоги Одеської області підключили ще один район

12 квітня 2018, 13:00
До Єдиного диспетчерського центру швидкої допомоги Одеської області підключили ще один район

Роботу Єдиного диспетчерського центру швидкої допомоги Одеської області додатково поширено на мешканців Білгород-Дністровського району. Це вже третій район, який підключено до роботи центру. Про це повідомила директор КУ «Одеський обласний Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Олена Теряєва.

«Білгород-Дністровський район обслуговують 10 бригад швидкої допомоги. Вони базуються у самому місті Білгород-Дністровський, а також на відокремлених підстанціях у Сергіївці, Шабо, Старокозачому, Маразліївці, Затоці та Випасному. Вдень та вночі на них чергують, загалом, 4 лікаря та 10 фельдшерів екстреної медичної допомоги. Наразі вже виконані 22 виклики бригад швидкої допомоги у цьому районі, які були скеровані з Єдиної диспетчерської служби швидкої допомоги Одеської області», — підкреслила директор КУ «Одеський обласний Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Олена Теряєва.

За її словами, повністю процес переключення району на диспетчерський центр триватиме до 10 днів. Тому наразі місцеві фельдшери дублюють диспетчерську функцію для безпечного переключення. Також Олена Теряєва звернула увагу мешканців Білгород-Дністровського району, що їм не слід викликати швидку допомогу за старим номером 2-21-14, а необхідно відразу телефонувати на «103».

Нагадаємо, минулого тижня до Єдиної оперативно-диспетчерської служби екстреної медичної допомоги Одеської області були підключені мешканці Біляївського та Овідіопольського районів. В день відкриття служби були охоплені міста Одеса, Чорноморськ та Южне.

Нагадаємо також, що 21 березня в Одеській області відкрили Єдиний диспетчерський центр екстреної медичної допомоги. Новий центр значно зменшує час прибуття бригади медиків до пацієнта. Це стає можливим завдяки автоматизації прийому викликів, електронному контролю всіх етапів надання швидкої допомоги, а також оптимізації управління ресурсами. Відтак, завдяки роботі центру налагоджено вибір найближчої бригади для виконання заявки. Також обирається найкоротший маршрут її руху завдяки GPS-навігації. Підвищення якості медичних послуг в Одеській області є одним з пріоритетів реалізації Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017–2019 роки.