Делегація з Одеської області бере участь у всеукраїнській конференції з інклюзивної освіти

25 січня 2019, 13:15
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

У Києві триває всеукраїнська звітна конференція з розвитку інклюзивної освіти. За ініціативи першої леді Марини Порошенко до обговорення приєдналися учасники з регіонів, у тому числі, освітяни та громадські діячі. Під час відкриття заходу до учасників звернувся Президент Петро Порошенко.

«Сьогодні більше 14 тисяч дітей з особливими потребами навчаються у садочках і школах. В бюджеті закладено достатньо ресурсів для створення і належного обладнання - майже 700 ІРЦ, що має повністю задовольнити потребу в таких закладах. Спільними зусиллями, ми будуємо Нову українську школу, де освітній процес пристосований до потреб кожної дитини. Це значить, що ми йдемо європейським шляхом», — сказав Президент України Петро Порошенко.

Він наголосив, що за короткий період інклюзія стала пріоритетом роботи голів облдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, педагогів. Тож батьки діток з особливими освітніми потребами не залишаються сам-на сам з цією проблемою і можуть розраховувати не лише на волонтерську допомогу.

«Найперші кроки показали нам, наскільки ця тема важлива і актуальна для українського суспільства. За ці 3 роки ми зробили неймовірно багато… Ціна цього – щасливі очі дітей, які на сьогоднішній день мають можливість навчатися у звичайних школах поруч зі своїми однолітками. Вони мають друзів, відчувають себе щасливими. І ми бачимо батьків таких дітей, які зараз вже мають впевненість у майбутньому своїх дітей», — підкреслила перша леді.

Марина Порошенко подякувала команді однодумців і запевнила, що інклюзивна освіта в Україні буде розвиватися і вдосконалюватися.

Делегацію Одеської області на конференції очолив керівник ОДА Максим Степанов. На початку учасники оглянули зразки приміщень, в яких створені умови для діток з особливими освітніми потребами в інклюзивному середовищі, мадіатек, ресурсних кімнат і навчальних програм.

Нагадаємо, у травні 2018 року перша леді Марина Порошенко та голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов підписали Меморандум про створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ). Відтоді в області було створено 13 ІРЦ і обласний центр підтримки інклюзивної освіти.