«Бізнес замовляє – держава готує»,- Максим Степанов щодо реформування профтехосвіти

10 жовтня 2017 року, 16:41

Одеська область стала полігоном для втілення нових ідей. Модернізації, наприклад, зазнала система профтехосвіти. На зміну застарілим програмам підготовки фахівців прийшли сучасні – у відповідності до нових стандартів. Вони формуються у партнерстві з бізнесом регіону. За словами голови ОДА Максима Степанова, це лише початок. Під час візиту 10 жовтня заступника міністра освіти і науки Павла Хобзея він розповів: нещодавно на півночі Одеської області створили унікальний для країни профтехнічний кластер. 

«За невеликий проміжок часу нам вдалося змінити стандарти підготовки спеціалістів. Нові базові предмети - IT-технології, робототехніка, схемотехніка.  Випускник професійно-технічного закладу має отримати гарантоване робоче місце, роботодавець – професіонала. Саме тому партнерство є ключовим завданням», – наголосив очільник ОДА.

Зацікавлення у розвитку ПТНЗ демонструють місцеві громади. За поточний рік райдержадміністрації та міста зі своїх бюджетів виділили 8 мільйонів гривень. Презентація 35 ПТНЗ – взірець успішної реформи освіти в регіоні, яку розпочав голова ОДА. Низка проектів вже довела свою ефективність, їх буде поширено на всю Україну.

«Одещина – стала лідером інновацій у сфері освіти. Я хочу подякувати обласній державній адміністрації за ефективні проекти. Можемо констатувати, що зі зміною керівництва змінилося ставлення до освіти. І наше спільне завдання – піднімати престиж профтехосвіти», - підкреслив у вітальний промові заступник міністра освіти та науки Павло Хобзей.

Зазначимо, модернізація профтехосвіти – один із ключових пріоритетів програми «О-12. Дванадцять кроків на зустріч сучасній освіті», що була презентована Максимом Степановим 28 серпня в Овідіополі. 

Портал працює в режимі тестової експлуатації