​Аграрії Одеської області за рік отримали фінансову підтримку на суму 115 мільйонів гривень

14 січня 2019, 18:30
​Аграрії Одеської області за рік отримали фінансову підтримку на суму 115 мільйонів гривень

У 2018 році на підтримку аграріїв Одеської області з державного бюджету було спрямовано 115 мільйонів гривень. Найбільш популярними за кількістю учасників стали програма з часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання, а також дотація на утримання телят. Про це стало відомо під час селекторної наради Одеської обласної державної адміністрації за участі районів, міст та ОТГ.

«Підприємства регіону та фермери активно користувалися програмами державної підтримки у 2018 році. При цьому вони мали змогу брати участь в декількох з них одночасно. Приміром, понад півтисячі отримали компенсацію вартості техніки та обладнання, 35 – здешевлені кредити. Майже 5500 фізичних осіб скористалися дотацією на утримання молодняка великої рогатої худоби, а 92 – бюджетною субсидією у розбудові власних фермерських господарств. Цьогоріч перелік напрямів програм розширено, тому очікуємо на ще більшу кількість учасників», — підкреслив начальник управління агарної політики Одеської обласної державної адміністрації Іван Петрів.

Окрім того, управління надає консультації щодо умов і необхідних документів для участі у програмах підтримки як державних, так і регіональних.

Нагадаємо, за ініціативи голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова прийнято програму розвитку агропромислового комплексу Одеської області на 2019-2023 роки «Аграрна Одещина». В ній передбачено 17 напрямів бюджетної підтримки, зокрема і впровадження у виробництво наукових розробок.