112 тисяч мешканців Одеської області отримуватимуть готівкові виплати на оплату проїзду

05 квітня 2018, 16:00
112 тисяч мешканців Одеської області отримуватимуть готівкові виплати на оплату проїзду

Протягом двох місяців буде визначено суму готівкових виплат на оплату проїзду пільговикам Одеської області. Люди отримуватимуть кошти готівкою і самостійно сплачуватимуть проїзд у тому чи іншому громадському транспорті на міських, приміських та міжміських маршрутах. Про це повідомили у департаменті соціальної та сімейної політики Одеської обласної державної адміністрації.


«Нещодавно Уряд затвердив Порядок монетизації пільг на проїзд. Пільговики отримуватимуть гроші на руки і самостійно сплачуватимуть проїзд. Це значно зменшить кількість нарікань на перевізників, які відмовляють у безкоштовному проїзді в громадському транспорті чорнобильцям, учасникам бойових дій, дітям з багатодітних сімей, ветеранам військової служби тощо. В Одеській області мають право на пільговий проїзд понад 112 тисяч осіб», - розповіла директор департаменту соціальної та сімейної політики Одеської обласної державної адміністрації Лілія Коваленко.

Вона зауважила також, що в управлінні розпочали роботу щодо визначення розміру щомісячної готівкової виплати пільговикам, враховуючи, що Урядом визначено соціальний мінімум, який має бути обов’язково монетизований – це 30 поїздок на місяць на різні види транспорту. Орган місцевого самоврядування має право збільшити кількість поїздок, беручи до уваги специфіку того чи іншого населеного пункту. Фінансування здійснюватиметься за рахунок місцевих бюджетів.

Зазначимо, до 1 червня 2018 року обласні державні адміністрації мають затвердити розміри щомісячних виплат пільговикам. Кожен регіон має визначити середню вартість поїздки і, виходячи з рівної кількості поїздок , затвердити мінімальну гарантовану суму виплати.