На Одещині провели нараду з питань реформи деінституціалізації


На Одещині провели нараду з питань реформи деінституціалізації та формування державної політики у сфері прав дітей. На зустрічі були присутні перший заступник керівника ОДА В’ячеслав Овечкін, заступниця керівника ОДА з питань цифрової трансформації Анастасія Бондар та представники профільних департаментів.

За ініціативою керівника Одеської облдержадміністрації Максима Куцого 2020 рік був проголошений роком дитини. В результаті реформи створено 9 будинків сімейного типу та 7 прийомних сімей, до яких влаштовано 14 дітей. Окрім того, в Одеській області працює 49 дитячих будинків сімейного типу, де виховується 328 дітей-сиріт.

«Завдяки успішній роботі соціальних служб нам вдалося влаштувати дітей до прийомних сімей. Процес ознайомлення проходив із дітьми в онлайн-режимі. Наразі ми маємо вже 72 дитини, які знайшли родину завдяки створенню ДБСТ. Такий процес значно полегшив адаптацію дитини до сім’ї та її соціалізацію», — зазначив В’ячеслав Овечкін.

За словами спеціалістів, в Одеському регіоні пріоритетною формою влаштування дітей є усиновлення. На кінець поточного року вже усиновлено 81 дитину.

Зараз на Одещині працює 26 закладів освіти з можливістю цілодобово перебувати у навчальному закладі. Загалом до цих закладів зараховано 373 особи.