НА КОЛЕГІЇ ОДЕСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ОБГОВОРИЛИ РЕЗУЛЬТАТИ ПРОВЕДЕННЯ АУДИТУ ОБЛАСТІ ЗА І ПІВРІЧЧЯ

В ході чергового засідання колегії Одеської облдержадміністрації, яке провів голова ОДА Сергій Гриневецький, начальник Пiвденного офiсу Державної аудиторської служби України Наталія Стоянова доповіла про результати проведення профільних контрольних заходiв за пiдсумками I-го пiврiччя 2021 року.

За інформацією, що надала учасникам колегії Наталія Стоянова, впродовж  зазначеного періоду підрозділами апарату Південного офісу Держаудитслужби було проведено 296 заходів державного фінансового контролю, переважна частина з яких, крім ревізій, перевірок закупівель та державних фінансових аудитів переважну частину склали моніторинги закупівель (81%).

«Під час проведення 31 ревізії та 17 перевірок закупівель виявлено ряд фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 394,1 млн грн, у тому числі, у зв’язку з недоотриманням фінансових ресурсів, незаконними нецільовими витратами та недостачами. Внаслідок вжитих заходів Держаудитслужбою забезпечено відшкодування зазначених втрат на загальну суму 107,8 млн грн (27,4%). Найбільші суми фінансових порушень виявлено: за результатами ревізій АТ «Одеський припортовий завод», РФ «Одеська залізниця» АТ «Українська залізниця», КНП «Одеський обласний онкологічний диспансер», ТУ Державної судової адміністрації України в Одеській області, ДП «Дослідне господарство ім. М.І. Кутузова ОДСГДС НААНУ» (на загальну суму 353,4 млн грн) та перевірок закупівель управління капітального будівництва ОДА, управління містобудування, землевпорядкування та комунального майна Біляївської міської ради, Служба автомобільних доріг в Одеській області, Департаменту екології та природних ресурсів ОДА (на загальну суму 12,7 млн грн)» – повідомила начальник Пiвденного офiсу Державної аудиторської служби України Наталія Стоянова.

Також за словами головного аудитора Одещини, під час проведення 7- державних фінансових аудитів виявлено факти неефективних управлінських дій чи рішень або ризикових операцій, що призвели і в майбутньому можуть призвести до ризиків та втрат фінансових й матеріальних ресурсів на загальну суму 544,4 млн грн.

«Найбільший обсяг порушень у цьому напрямку виявлено в результаті аудиту діяльності ДП «Морський торгівельний порт «Южний», ДБПП «Урожай», Б.-Дністровської міської ради, Шабівської сільської ради» – сказала Наталія Стоянова.

За її інформацією, проведення моніторингів закупівель призвело до виявлення порушень законодавства на загальну суму 1,47 млрд грн, при цьому найбільший їх обсяг припадає на ДП «Служба місцевих автомобільних доріг», КНП «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф», Службу автомобільних доріг в Одеській області, управління капітального будівництва Одеської міської ради. В результаті роботи аудиторів  попереджено порушень за 71-ою процедурою закупівель на загальну суму 449,2 млн грн.

«В рамках здійснення системного контролю за усуненням недоліків та порушень, що виявлені відповідними заходами державного фінансового контролю з боку Південного офісу Держаудитслужби, в частині відшкодування виявлених втрат та забезпечення персональної відповідальності посадових осіб, зокрема, розпочато 18 досудових розслідувань, долучено до кримінальних проваджень 23 матеріали, за порушення фінансової дисципліни до адміністративної відповідальності притягнуто 78 посадових осіб, до дисциплінарної та матеріальної відповідальності притягнуто 56 осіб», – зазначила Наталія Стоянова інформуючи по результати роботи очолюваної нею  Служби протягом минулого півроку.