Інклюзивна освіта, нові правила карантину та страхування лікарів з керівниками профільних департаментів ОДА — основні теми апаратної наради

Голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький провів апаратну нараду з керівниками профільних департаментів. Розглядалися питання розвитку інклюзивної освіти на Одещині, проведення урочистих та святкових заходів в умовах запровадження карантину, а також діяльність обласної робочої групи з питань гуманітарної допомоги.

Керівник департаменту освіти і науки Олександр Лончак повідомив, що кількість дітей, які охоплені інклюзивною освітою, збільшилась в 11 разів. Так, зараз на Одещині 1 491 учень з особливими освітніми потребами навчається в інклюзивних класах проти 127 у 2016 році. Зараз департамент опрацьовує проблему добору додаткових спеціалістів. Зокрема, для вчителів організовано курси «Основи інклюзивної освіти» та «Основи сурдопедагогіки».

Директорка департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини розповіла, як оновлені правила карантину вплинуть на проведення культурних заходів. Олена Олійник повідомила, що до кінця зими буде заборонено проведено масових подій, у яких беруть участь понад 20 осіб.

Голова ОДА доручив взяти під контроль додаткове добровільне страхування 100% медичних працівників на випадок захворювання на Covid-19 та надати інформацію щодо завершення робіт з будівництва приймальних відділень.

Додатково Сергій Гриневецький надав доручення раднику голови ОДА Борису Волошенкову опрацювати ці питання разом із профільними фахівцями та надати розгорнуту відповідь найближчим часом. Борис Волошенков також проінформував голову ОДА щодо стану організації роботи в Одеській обласній клінічній лікарні.

Підсумовуючи, голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький розповів про результати селекторної наради в Офісі Президента України.

«Вчора я був присутній на заході Офісу Президента під головуванням Кирила Тимошенка. Одеській облдержадміністрації було надано доручення вжити вичерпних заходів щодо розгортання необхідної додаткової кількості ліжко-місць для госпіталізації хворих на Covid-19; під’єднати лікарняні ліжка до централізованої подачі кисню», — зазначив Сергій Гриневецький.

Пропозиції щодо кожного з доручень мають надати найближчим часом профільні спеціалісти.