Спільна нарада з легалізації зайнятості населення

26 лютого 2020 року відбулась спільна нарада представників Головних управлінь Пенсійного фонду, Держпраці та Державної податкової служби України в Одеській області.

На нараді обговорені заходи взаємодії у питаннях легалізації зайнятості населення.

Перший заступник начальника Головного управління Держпраці в Одеській області Сергій Байдюк поінформував, що діючим законодавством передбачена відповідальність роботодавців за порушення у сфері праці, у тому числі за неоформлення найманих працівників.

Начальник фінансово-економічного управління Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Ірина Ізобіліна окреслила проблеми тіньового ринку праці, які тягнуть за собою соціальну незахищеність працівників, втрати місцевих бюджетів та інші негативні наслідки для кожного жителя України, та нагадала, що, надходження від сплати єдиного соціального внеску є основним джерелом фінансування пенсійних виплат.

Фахівці зазначених структур спільно з органами місцевого самоврядування, державними адміністраціями, об’єднаними територіальними громадами проводитимуть інформаційні заходи із суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сферах будівництва, сільського господарства, транспорту та кур’єрської діяльності щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин за допомогою таких форм комунікації, як масові публічні, так і безпосередні візити за місцем здійснення господарської діяльності. Заплановано охопити максимальну кількість роботодавців та працівників.