Пенсійний фонд України – за легалізацію заробітної плати

Належний захист трудових прав працівників, детінізація заробітної плати та легалізація трудових відносин – одні з пріоритетних стратегічних напрямів розвитку держави.

Незважаючи на роз’яснення в пресі та вимоги діючого законодавства, оформлення найманих працівників неналежним чином чи взагалі відсутність їх оформлення залишається серйозною проблемою суспільства.

З метою мінімізації власних витрат та отримання максимально можливого прибутку роботодавцями не укладаються трудові угоди з працівниками, тобто працівник отримує заробітну плату в «конверті» та офіційно вважається непрацюючим. В результаті йому не зараховується страховий стаж, відповідно він позбавляється права на пенсію, на відпустку, оплату лікарняних та допомогу по безробіттю.

Ще однією ознакою прихованої зайнятості є оформлення працівників погодинно на 2 або 4 години при фактичній роботі 8 годин на день, звітуючи відповідно за неповний робочий день.

Від своєчасного та якісного звітування до органів Державної податкової служби та повноти сплати єдиного внеску залежить інформація, яка міститься в реєстрі застрахованих осіб.

Кожен працівник має можливість самостійно контролювати нарахування йому заробітної плати та щомісячно власноруч перевіряти тривалість страхового стажу у особистому кабінеті на веб-порталі Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua.