Зміни в законодавстві згідно Закону № 888-19

4 квітня 2016 року в Україні набув чинності Закон № 888-19 від 10 грудня 2015 року«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг».

Державна міграційна служба України зупиняє виконувати функції реєстрації місця проживання громадян. Зазначені повноваження передані органам місцевого самоврядування.

Одночасно набули чинності зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, до Закону України від 21.05.97 № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», а також до Закону України від 11.12.2003 № 1382-IV «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».

Так наприклад, в Законі «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» визначено, що органом реєстрації є виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, сільський голова, який здійснює реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідного сільського, селищної або міської ради.

Прикінцевими та перехідними положеннями Закону також встановлено наступне:

Державна міграційна служба України, яка реалізує державну політику в сфері реєстрації фізичних осіб, передає відповідним виконавчим органам сільських, селищних, міських рад картотеки з питань реєстрації фізичних осіб, які є в його територіальних органах.

Для створення реєстрів територіальних громад за запитами органів реєстрації органи ведення Державного реєстру виборців одноразово передають на електронному носії протягом 10 днів з дня надходження такого запиту відомостей Державного реєстру виборців про громадян України – жителів відповідних сіл, селищ, міст.

Законом внесено низку змін до Закону України «Про Державний реєстр виборців».

Зокрема, ідентифікаційні персональні дані виборця, які однозначно визначають особу виборця (Стаття 6), доповнено унікальним номером запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (якщо така інформація внесена до паспорта громадянина України).

Зміни відбулися у Порядку періодичного поновлення персональних даних Реєстру (Стаття 22), яким уточнений перелік суб’єктів подання відомостей про виборців.

Детальніше про ДРВ читайте на веб-сайті «Державного реєстру виборців». Нормативні акти в сфері забезпечення діяльності Реєстру – за посиланням.