Як перевірити себе у Державному реєстрі виборців?

Відповідно до статей 19 та 20 Закону України «Про Державний реєстр виборців» кожен виборець має право звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців для перевірки свого включення до Державного реєстру виборців, а також перевірити особисті персональні дані, що містяться у Державному реєстрі виборців.

Зробити це можна не тільки під час підготовки до вже призначених виборів, а в будь-який робочий день протягом усього року.

Для здійснення такої перевірки необхідно з’явитися з паспортом громадянина України (або тимчасовим посвідченням громадянина України) до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації місця проживання.

Адреси розташування та контактні телефони відділів ведення Державного реєстру виборців Одеської області можна знайти на офіційному веб-сайті «Державний реєстр виборців» за посиланням або на сайті Одеської ОДА у розділі Державний реєстр виборців, де розміщено Довідник адрес та телефонів відділів ведення ДРВ.

У разі виявлення за результатами звернення, що виборець не включений до Державного реєстру виборців, або у разі виявлення розбіжностей у персональних даних, відвідувачу буде запропоновано заповнити відповідну заяву, після чого до бази даних будуть внесені необхідні зміни.

Перевірити інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців та свої персональні дані у Державному реєстрі виборців можливо через «Особистий кабінет виборця». Детальніше про перевірку даних читайте за посиланням.

Під час звернення до відділів ведення ДРВ слід пам’ятати, що електронна база даних Реєстру формується ними на підставі інформації, що надається щомісяця низкою суб’єктів, зокрема, органами уповноваженими здійснювати реєстрацію місця проживання, реєстрацію актів цивільного стану тощо. Усі дії співробітників відділів ведення Державного реєстру виборців чітко регламентовані Законом України «Про Державний реєстр виборців» та низкою підзаконних актів, якими встановлено сувору відповідальність за недотримання встановлених вимог.