1. Головна
  2. /
  3. Громадянам
  4. /
  5. Розвиток місцевого самоврядування
  6. /
  7. Децентралізація та об’єднання громад

Децентралізація та об’єднання громад

Яка головна мета об’єднання громад?

Об’єднання територіальних громад є складовою процесу реформування системи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні відповідно положень Європейської Хартії місцевого самоврядування. Головною метою реформи є забезпечення органів місцевого самоврядування відповідними повноваженнями і ресурсами, щоб самостійно вирішувати питання місцевого значення.

Згідно Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Постанови Кабінету Міністрів України №214 від 08.04.2015 року діє Перспективний план об’єднання територіальних громад, який розробляється відповідною обласною державною адміністрацією задля наближення послуг до мешканців населених пунктів. Незважаючи на те, що таке об’єднання є добровільним та не обов’язковим, в разі, коли громади об’єднаються за перспективним планом, вони отримають від держави певну допомогу, в тому числі фінансові переваги.

Для ознайомлення громадян з перспективами та перевагами таких перетворень створено Одеський офіс реформ – Центр розвитку місцевого самоврядування, на сайті якого можна знайти нормативно-правові акти щодо децентралізації, роз’яснення відносно мети та алгоритму об’єднання громад та іншу корисну інформацію. Про визначення строків здійснення окремих етапів об’єднання читайте в роз’ясненні Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

Ознайомитись з Перспективним планом Одеської області можна за посиланням. Про результати програми та які вже існують об’єднані громади в Одеській області також читайте на сайті Центру. Перелік вже створених територіальних громад також є на сайті Децентралізація влади.

Об’єднання територіальних громад

Найчастіші питання про територіальні об’єднання громад