ГОЛОВА ОДЕСЬКОЇ ОДА ВІДВІДАВ ВИСТАВКУ-ЯРМАРОК «ВИНОГРАДНИЙ КАЛЕЙДОСКОП-2021»

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький взяв участь в церемонії відкриття виставки-конкурсу «Виноградний калейдоскоп 2021», яка щороку проходить на території Національного наукового центру «Інститут виноградарства та виноробства ім.Таїрова» Національної академії аграрних наук.

Цього року, у виставці-ярмарку, взяли участь 19 виробників винограду і вина, меду та виробів народних художніх промислів, які переставили відвідувачам розмаїттям смачної і корисної продукції.

«Мені приємно вітати на одеській землі, всіх тих, хто сьогодні долучився до виставки-ярмарку – і виробників, і аматорів з різних куточків нашої держави. Виноградарство – одна зі стратегічних галузей. Окрім цього це –  ще й перспективна галузь, яка може створювати не тільки підґрунтя для здоров’я нації, але й для розвитку науки, інновацій та конкурентоспроможності нашої держави. Переконаний, що спільними зусиллями – науки, влади та виноградів і виноробів, ми можемо зробити все, щоб галузь була гідно представлена і на теренах нашого регіону, і в державі» – сказав відкриваючи виставку-ярмарок «Виноградний калейдоскоп-2021» голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький.

В ході конкурсу професійною дегустаційною комісією були оцінені смакові якості та товарний вигляд понад 100 зразків винограду і визначені переможці в наступних номінаціях:         

– «Краща форма 2021 року» сорт Балтимор – Сергій Білецький;

– «Краща безнасіннєва форма» сорт Арарат – Андрій Гайдай;       

– «Краще гроно серед білоягідних форм» сорт Слава Україні – Максим Моїсеєнко;

– «Краще гроно серед рожевоягідних форм» сорт Лівія – Тетяна Шмаглюченко;

– «Краще гроно серед темноягідних форм» сорт Карбонадо – Анатолій Бачинський;

– «Ексклюзивний смак» сорт Ландиш – Алані Кукурузяк;

– «Найбільше гроно» сорт Посланнік – Андрій Вонжул;

– «Найсмачніше гроно» сорт Персей – Валентин Джабурія.

А переможцем у номінації «Народний вибір 2021» став сорт «Динька» виноградаря Максима Моїсеєнка.