ГОЛОВА ОДЕСЬКОЇ ОДА СЕРГІЙ ГРИНЕВЕЦЬКИЙ ВІДВІДАВ «БЕССАРАБСЬКИЙ ЯРМАРОК» В ТАРУТИНО

В Тарутино пройшов  ХV Бессарабський ярмарок, який з роками набув статусу міжнародного, так як на нього з’їжджаються не тільки жителі довколишніх сіл та райцентрів, а й гості з інших країн.

Історія проведення ярмарку бере своє коріння з 1824 року, коли в селищі Тарутине, у центрі  німецьких колоній в Бессарабії (яким було тоді Тарутине), стали проводити великі кінні та зернові торги – Бессарабські ярмарки, які стали одними з найбільш вагомих на півдні України.

З моменту свого відродження, у 2004 року, ярмарок в Тарутине став візитною карткою та брендом колишнього Тарутинського району.

Головна ідея «Бессарабського ярмарку» – збереження, примноження національно-культурних традицій і бажання залучити в економіку району інвесторів.

У 2021 році відбувся ювілейний «Бессарабський ярмарок», участь в якому взяли гості з різних куточків області, сусідніх районів та громад, а також делегацій з регіонів України, Молдови, Болгарії, Литви, Румунії, Німеччини.

За словами Тарутинського селищного голови Сави Чернєва, проведення «Бессарабського ярмарку» допомагає налагоджувати ділові зв’язки в торгівлі, промисловості та сільському господарстві.

Привітав усіх учасників та гостей «Бессарабського ярмарку» і голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький, який підкреслив важливість проведення «Бессарабського ярмарку», як такого, що зберігає традиції, культури та менталітет жителів Бессарабії.

Сергій Гриневецький побажав, щоб ярмарок консолідував усіх тих, хто бачить і вірить у перспективу розвитку цієї території та повідомив, що керівництвом області передбачена реалізація серйозних проектів для розвитку півдня Одещини: це – і розвиток виноградарства та виноробства, будівництво мостів через Дунай і Дністровський Лиман, впровадження сучасних технологій в агропромисловий комплекс та переробку продукції АПК, що тим самим дасть новий і потужний поштовх в розвиток економічної, соціальної та культурної сфер Бессарабії.

Голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький, на ювілейному «Бессарабському ярмарку» подарував Тарутинському центру первинної медико-санітарної допомоги сучасний електрокардіограф.

В рамках цьогорічного «Бессарабського ярмарку» відбулась традиційна святкова  театралізована ярмаркова хода за участі представників різних національностей, які проживають на території Бессарабії. Працювали імпровізовані національні садиби, які розгорнулися в парковій зоні селища і де майстри кулінарії пригощали всіх своїми національними стравами. В садибах гідно були представлені українська, російська, болгарська, гагаузька, німецька і молдавська культури бессарабського краю.

В рамках «Бессарабського ярмарку» був встановлений національний рекорд України «Найдовший стіл Бессарабських страв». На центральному стадіоні в Тарутине накрили стіл завдовжки 150 метрів, який був сервірований українськими варениками і пампушками, болгарською міліною, гагаузькою кавармою, молдавською мамалигою, російськими кренделиками, бессарабським вином, а також голубцями, шашликом, м’ясною нарізкою, бринзою, млинцями, смачною випічкою, та іншими стравами.