Голова Одеської ОДА провів брифінг щодо актуальних питань розвитку регіону

Голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький провів брифінг з представниками регіональних та центральних ЗМІ, під час якого надав роз’яснення щодо таких питань:

Ліквідація наслідків негоди в Одеській області (27–28.01.) проведена оперативно, включаючи першочергові заходи з розчищення сніжних заметів (місцями до 4 метрів), відновлення автомобільного руху міжнародними трасами М-05 (Одеса – Київ), М-15 (Одеса – Рені), М-16 (Одеса – Кучурган) та налагодження електропостачання понад 150-ти знеструмлених населених пунктів.

Розвиток інфраструктури регіону в умовах децентралізації: пріоритетними питаннями визначені – ремонт автомобільних шляхів місцевого значення та розвиток єдиної автобусної мережі місцевого сполучення для забезпечення сталого транспортного зв’язку між територіальними громадами. Невід’ємною частиною процесу удосконалення інфраструктури є розвиток цифровізації.

– Невід’ємною частиною процесу удосконалення інфраструктури є розвиток цифровізації.

До речі, програма ОДА щодо цифровізації регіону, яка затверджена Міністерством цифрової трансформації України, отримала статус пілотного проєкту, згідно з яким процес діджиталізації в Одеській області розпочнеться з міст обласного значення. Основним критерієм вибору стали наявність ресурсу та досвіду для впровадження технологій. Пріоритетною серед територіальних громад обрано Авангардівську територіальну громаду.

– Подальше вирішення актуальних питань у сфері житлово-комунального господарства: на сесії Одеської обласної ради 02 лютого було затверджено текст звернення депутатів до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення зростання тарифів для населення.

Детінізація підприємницької діяльності на усіх рівнях: на цей час питання є одним з пріоритетів у бюджетній сфері, оскільки безпосередньо впливає на наповнення місцевих й регіонального бюджетів, ліквідацію заборгованості перед працівниками та зростання заробітної плати. По усім питанням, пов’язаним з оподаткуванням та бюджетними надходженнями, Одеська ОДА забезпечуватиме комплексну співпрацю між профільними структурними підрозділами райдержадміністрацій й органів місцевого самоврядування, представниками бізнесу й населенням, органами Державної податкової служби в Одеській області, з широким залученням адміністративних та публічних ресурсів.

– В медичній сфері: в умовах боротьби з розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19 в регіоні функціонують 13 опорних профільних лікарень, які повністю забезпечують потреби хворих. Також приділяється окрема увага підписанню угод з НСЗУ, адже це є основною умовою належного фінансування медиків.