Сергій Гриневецький провів апаратну та селекторну наради за участі керівників профільних департаментів ОДА, голів РДА, сільських, селищних та міських голів

Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький провів апаратну та селекторну наради за участі керівників профільних департаментів ОДА, голів РДА, сільських, селищних та міських голів.

Основною темою апаратної наради було визначено розгляд та аналіз основних положень Закону України від 17 листопада 2020 року № 1009-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій». З цього питання за галузевими напрямками доповідали директори Департаменту фінансів Марина Зінченко і Департаменту економічної політики та стратегічного планування Дмитро Радулов та начальник юридичного управління апарату ОДА Наталія Яшина.

Голова ОДА наголосив: «В регіоні буде утворено Одеську районну адміністрацію та районну раду. Такі структури з’являться крім Одещини на Івано-Франківщині, Херсонщині та на Буковині. Тому ми маємо скоординувати свої дії з колегами з інших областей, аби не було розбіжностей у функціях».

Крім того, на апаратній нараді розглядалися такі нагальні питання як: стан проходження опалювального сезону в Одеській області; робота з формування нового складу Громадської Ради при Одеській ОДА; організація та проведення обласних заходів Департаменту освіти і науки в умовах карантинних обмежень та поточні питання щодо організації ефективної, оперативної роботи структурних підрозділів обласної державної адміністрації.

Під час селекторної наради з головами районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад та міськими головами міст обласного значення основною темою обговорення стали питання щодо стану виконання місцевих бюджетів у 2020 році і формування місцевих бюджетів на 2021 рік, а також рівню середньої заробітної плати в Одеській області та шляхів її легалізації.

У зв’язку з різкою зміною погодних умов, очільник області доручив всім структурним підрозділам, рятувальним службам посилити контроль за ситуацією, терміново реагувати на виклики та мати оперативний зв’язок з кожною ОТГ, особливо у випадках, пов’язаних з епідеміологічною ситуацією.

«Аби карети швидкої вчасно привозили пацієнтів з коронавірусною інфекцією до лікарень, дороги регіону мають бути розчищені, а логістика — відпрацьована в повному обсязі. Медичні заклади не можуть бути знеструмлені, вони мають бути забезпечені додатковими генераторами та всім необхідним для безперебійного процесу лікування хворих», — зазначив Сергій Гриневецький. Також голова ОДА наголосив на актуальності проблеми облаштування сміттєзвалищ в населених пунктах регіону.

Підсумовуючи, Сергій Гриневецький зазначив, що найближчим часом буде створена координаційна рада голів об’єднаних територіальних громад при голові ОДА.