У Болградській райдержадміністрації обговорили виконання заходів щодо запобіганню занесення та поширення коронавірусу на території району

24 March 2020, 13:10
У Болградській райдержадміністрації обговорили виконання заходів щодо запобіганню занесення та поширення коронавірусу на території району

Під головуванням голови Болградської райдержадміністрації Андрія Кучмійова відбулась нарада з питань виконання заходів щодо запобігання занесенню та поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.

У заході взяли участь заступник голови райдержадміністрації, керівники КНП «Болградська ЦРЛ» та КНП «Болградський РЦПМСД», начальник Болградського районного управління ГУ Держспоживслужби в Одеській області, представник Болградського відділення поліції Ізмаїльського ВП ГУНП в Одеській області, завідувач ВП «Болградський міжрайонний відділ лабораторних досліджень», головний лікар Ізмаїльської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги.

З метою недопущення занесення та поширення на території Болградського району випадків захворювання, спричинених коронавірусом COVID-19, комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації, 16 березня 2020 року затвердила ряд заходів.

Під час наради керівники медичних закладів району спільно з завідувачем ВП «Болградський міжрайонний відділ лабораторних досліджень» та головним лікарем Ізмаїльської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги відпрацювали алгоритм доставки пацієнта до відповідного медичного закладу у випадку діагностування у нього ознак захворюваності на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом COVID-19.

З метою контролю поширення на території району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, міському та сільським головам району доручено надати до медичних закладів своїх населених пунктів та дільничних Болградського відділення поліції списки усіх мешканців, які найближчим часом повернулись із закордону. Таким мешканцям буде надана пам’ятка про самоізоляцію,стан їх здоров’я на постійному контролі лікарів.

Голова райдержадміністрації Андрій Кучмійов доручив головному лікарю КНП «Болградський РЦПМСД» Ігорю Веліксарю посилити роботу сімейних лікарів, особливо під час вихідних днів, та кожну п’ятницю доповідати голові Болградської райдержадміністрації про епідемічну ситуацію із даним захворюванням на території району.

Начальник Болградського районного управління ГУ Держспоживслужби в Одеській області зазначив, що посиляться перевірки торгових об'єктів на території району, щодо порушення вимог Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Підбиваючи підсумки наради, Андрій Кучмійов зазначив, що найближчим часом проведе зустріч з керівниками підприємств району щодо надання допомоги медичним закладам району у закупівлі необхідних лікарських, дезінфекційних та антисептичних засобів, а також засобів індивідуального захисту органів дихання та шкіри для медичних працівників.