Облрада вирішила виділити більше коштів на паливо та технічне обладнання для рятувальників

26 September 2017, 10:23

На сесії облради 22 вересня внесли зміни до «Регіональної програми цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Одеської області на 2014-2017 рр».

Зокрема, депутати вирішили виділити кошти на закупівлю паливно-мастильних матеріалів для рятувальників, замість технічної солі, а також на спеціальне обладнання, зокрема на піноутворювачі. За словами представників ДСНС в Одеській області, гроші на піну потрібні терміново, оскільки влітку через велику кількість пожеж на автозаправках значну частину запасу використали.

В свою чергу деякі депутати від «Опозиційного блоку» запропонували відкласти це рішення, доки не будуть відомі результати перевірок соціальних закладів щодо дотримання норм пожежної безпеки, які наразі тривають по Україні, а після цього збільшити фінансування всієї програми. Проте учасники зібрання таку пропозицію не підтримали та проголосували за внесення змін до програми щодо перерозподілу коштів.

«Головою облдержадміністрації дане доручення, в понеділок  25 вересня буде проведено засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ОДА, де вже будуть поставлені відповідні задачі. На сьогодні ДСНС підраховує прогнозну кількість коштів, які треба виділити, для того щоб провести всі протипожежні заходи по закладах освіти, дитячих садках, будинках для людей похилого віку тощо. Це окреме питання, а мені гроші на піноутровювачі потрібні вже зараз!» – наголосив голова ДСНС в Одеській області Віктор Федорчак.

Нагадаємо, «Регіональна програма цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Одеської області на 2014-2017 рр» не фінансувалася майже три роки. У 2017 за ініціативи очільника ОДА Максима Степанова на неї витратили понад 7 млн грн.