В Одесі обговорили реформування системи навчання держслужбовців

21 September 2017, 13:43

В Україні готують нову концепцію підготовки державних службовців. Новітні методики та пріоритети навчання обговорювали в рамках Рішельєвських академічних читань, які  21 вересня розпочалися в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

В урочистій церемонії відкриття взяв участь голова обладміністрації Максим Степанов. На його думку, будь-які реформи в країні можуть відбуватися лише за участю кваліфікованих чиновників, яких треба готувати за стандартами ЄС.

«Держслужбовці та представники органів місцевого самоврядування – це ті люди, які керують селом, містом, об'єднаною громадою, районом, областю, країною, і, не маючи засад якісного управління, нам дуже важко розраховувати на результат. Нам потрібні кадри високої кваліфікації, нам важливо, щоб були нові підходи, інновації та обмін тими знаннями, які є закордоном чи в Україні», – зазначив очільник ОДА.

Наразі у читаннях взяли участь експерти не тільки з України, а й Польщі та Франції. Основна тема – це розгляд та обговорення концепції реформування системи професійного навчання державних службовців та представників органів місцевого самоврядування.

«В нас є проблеми з навчальними програмами та методиками. Час, коли професор стоїть за трибуною та читає лекцію, – це позавчорашній день. Сьогодні треба втілювати новітні форми навчання та технології, що дозволяють в інтерактивному режимі опановувати знання. Ми підготували концепцію реформування професійного навчання, хочемо її обговорити та згодом вийти на якісне урядове рішення», – наголосив голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко.

Рішельєвські академічні читання проходять в Одесі вже вдев’яте та триватимуть до 22 вересня.