Аграріям Одеської області пропонують долучитись до програм держпідтримки

15 February 2018, 12:15
Аграріям Одеської області пропонують долучитись до програм держпідтримки

Одеська обласна державна адміністрація запросить аграріїв скористатися новими програмами держпідтримки. Фінансові інструменти охоплюють галузі тваринництва, садівництва і виноградарства. Також пропонується новий підхід до розвитку фермерських господарств. На реалізацію ініціатив у держскарбниці передбачили більше 6 мільярдів гривень. Про це повідомила заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова.

«Наступного тижня ми зустрінемось із активом агропромислового комплексу Одеської області. Для того, аби запропонувати їм дієві механізми для розвитку власних господарств. Це і часткове відшкодування вартості будівництва введених в експлуатацію ферм, закупки сільхозтехніки, вирощування тварин. Наприклад, напрацьована можливість отримати 100 % від вартості насіння українського виробництва. Важливо, ефективно використовувати нові можливості від держави», — зазначила Світлана Шаталова.

Як повідомлялось раніше, на початку лютого під час засідання Уряду затверджено програми підтримки сільського господарства із фінансовим ресурсом у 6,3 мільярдів гривень. Із них – 300 мільйонів на садівництво та виноградарство у форматі компенсації 80% вартості саджанців. По 1 мільярду на компенсацію 25% вартості сільхозтехніки та розвитку фермерських господарств. Найбільша сума закладається для галузі тваринництва – 4 мільярда гривень. Наразі порядки розподілу коштів проходять погодження у Міністерствах.