Переваги створення ОТГ

Децентралізація – це передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Місцеве самоврядування – це коли мешканці в містах, селах, селищах самі вирішувати більшість важливих питань, самі відповідають за шкільну і дошкільну освіту, охорону здоров’я первинного рівня, заклади культури, благоустрій.

Таким чином, головна задача децентралізації та об'єднання громад – віддати право самостійно вирішувати найважливіші місцеві питання мешканцям міст, сіл та селищ. Реформа покликана створити систему, за якої органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зможуть ефективно здійснювати покладені на них функції, а громаднам самим вирішувати через вибори, як буде розвиватися їх край.

Переваги ОТГ

  • ефективне управління, адже більше населення регіону передбачає конкуренцію серед кандидатів на посади та відповідно можливість обрати більш кваліфікованих очільників;
  • у разі об’єднання змінюється штатна структура і можливе більш раціональне використання кадрового ресурсу та прийняття більш зважених рішень для всього регіону;
  • завдяки новій бюджетній політиці об’єднані громади отримують додаткові фінансові ресурси для розвитку інфраструктури – на баланс ОТГ переходять об’єкти соціальної інфраструктури, на розбудову якої громада отримує прямі цільові субвенції;
  • краща організованість та прозорість управління зроблять громади привабливими для інвесторів, що забезпечить економічний розвиток та нові робочі місця тощо.

Для ознайомлення громадян з перспективами та плюсами об’єднання громадян створено Одеський офіс реформ – Центр розвитку місцевого самоврядування, на сайті якого можна знайти нормативно-правові акти щодо децентралізації, роз’яснення відносно мети та алгоритму об’єднання громад та іншу корисну інформацію.

Ознайомитись з Перспективним планом Одеської області можна за посиланням. Про результати програми та які вже існують об’єднані громади в Одеській області також читайте на сайті Центру. Перелік вже створених територіальних громад також є на сайті Децентралізація влади.