БОЛГРАД, У ДЕНЬ 200-РІЧЧЯ, ВІДВІДАВ МІНІСТР ЗАКОРДОННИХ СПРАВ БОЛГАРІЇ СВЄТЛАН СТОЄВ

З нагоди 200-ї річниці від дня заснування Болграду, місто відвідали Міністр закордонних справ Республіки Болгарія Свєтлан Стоєв і голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

Офіційна зустріч Свєтлана Стоєва, з керівництвом Одеської області, Болградського району та міста Болград, відбулась в «Болградській гімназія ім. Г.С. Раковського»,  де пройшло обговорення подальшої підтримки болгарської діаспори, яка проживає в Болградському районі та підтримки саме Болградської гімназії ім. Г.С. Раковського, в рамках співпраці між Міністерствами освіти обох країн.

Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький, вітаючи пана Міністра на Одещині відзначив, що наш регіон є поліетнічним краєм, де мирно проживають 133 нації і народності.

«Сьогодні ми маємо тісні зв’язки з багатьма країнами світу; в Одесі діє 25 дипломатичних установ, чотири постійних представництва міжнародних організацій і це більше навіть, ніж в деяких країнах. На території області – понад 180 національно-культурних організацій. Протягом 22 років діє Рада представників національно-культурних товариств Одещини. В це різнобарв’я націй гармонічно вписується і одна з найбільших діаспора – болгарська! На Одещині проживає понад 155 тисяч болгар. В 2002 році Одещина офіційно, на європейському рівні, на Парламентській асамблеї Ради Європи, була визнана лабораторією міжнаціональних відносин. МИ намагаємось цей статус підтримувати і сьогодні» – сказав Сергій Гриневецький.

Окрім цього голова Одеської ОДА поінформував Міністра закордонних справ Республіки Болгарія Свєтлана Стоєва і членів болгарської делегації, про реалізацію Національної Стратегії розвитку та програми Президента «Велике Будівництво» на Одещині.

«Програма Президента України «Велике будівництво» полягає у масштабній розбудові якісної інфраструктури. Відповідно до Програми в одеському регіоні відбувається розбудова транспортної і логістичної інфраструктури, будівництво шкіл та дитячих садочків, медичних осередків та спортивних об’єктів, мостів і доріг державного і місцевого значення. Загальний обсяг коштів, які планується спрямувати на реалізацію Програми – 563,2 млн грн. Вкрай важливим для розвитку регіону та зміцнення його інвестиційного потенціалу є реконструкція міжнародного аеропорту «Одеса» та відновлення діяльності міжнародного аеропорту «Ізмаїл». В рамках «Великого будівництва» відкриваємо нові приймальні відділення та оснащуємо сучасним медичним обладнанням, здійснюємо капітальні та поточні ремонти. Так, відбудовано 10 приймальних відділень та 18 нових амбулаторій» – відзначив Сергій Гриневецький.

Для Болградського району, і для інших районів української Бессарабії вкрай важливою є реалізації проекту з будівництва зрошуваних систем, робота паромної переправи Орловка-Ісачка, відновлення якісного водопостачання, збереження традицій та залучення інвестицій в галузях виноградарства та виноробства.

«Метою цих зрушень має стати створення прогресивної конкурентоздатної на вітчизняному, і навіть світових ринках інноваційної бессарабської продукції. Бо ми всі розуміємо, що чинником підвищення рівня життя, економічної, соціальної й екологічної безпеки людей може бути тільки якісна продукція. Регіональні виробники мають більше уваги приділяти оцінці рівня якості продукції, що випускається та послуг, що надаються» – додав голова Одеської ОДА.

Важливим, на думку Сергія Гриневецького, є і багаторічні двосторонні зв’язки та відносини між Україною і Болгарією, які можна використовувати ще більш ефективно, аби тим самим пришвидшити темпи реалізації декотрих проєктів саме в Болградському районі для збільшення регіонального валового продукту.

«Дуже показовим є те, що на святкування 200-річчя Болграду до нас, в Одеську область, завітала така поважна болгарська делегація аби засвідчити свою повагу і відданість всім тим традиціям, які так старанно збережені і примножуються у нас. Я переконаний, що найкращими дипломатами, в усі часи, були культура і мистецтво. То ж, якщо ми і надалі будемо підтримувати культуру і мистецтво та зберігати традиції, ми – будемо бачити перспективи!» – сказав Сергій Гриневецький.